Jdi na obsah Jdi na menu
 


LÍČENÍ - výbava

27. 12. 2012

1. Začínáme s líčením – výbava

V první fázi bych chtěla podotknout, že každé tváři sluší něco jiného. Proto bych se nepouštěla do experimentování trendového líčení, ale zaměřila se nejdříve především na to, jak a co sluší výhradně vám a nikomu jinému. Až se sebou dobře seznámíte, nebude už pro vás tolik obtížné nalíčit se podle poslední módy.

Není třeba z vás takovou úpravou dělat jiného člověka. Líčení vám nabízí cestu, jak zdůraznit své přednosti a podtrhnout tak svůj typ.

IDEÁLNÍ MÍSTO A SVĚTLO K LÍČENÍ

Místo kde se líčíte, musí být optimálně osvětlené. Zdroj světla musí být umístěno pochopitelně kolem zrcadla. Pozor na stropní světlo, které vrhá stíny kolem očí a bude se vám zdát, že máte kruhy pod očima. Nejideálnější je umístit si nad zrcadlo lištu, ve které jsou umístěny žárovky. Vyplatí se investovat do žárovek, které simulují denní světlo.

Pamatujte si, že denní make-up provádějte vždy při denním světle a večerní make-up nanášejte při optimálně nastaveném umělém osvětlení.

VŠE CO POTŘEBUJETE K LÍČENÍ

Velmi často se stává, že ženy podcení pomůcky na líčení. Už mnohokrát jsem si všimla neodborných štětců, které ženy ke svému líčení stále používají. Některé jsou opravdu tak špatné, že vám můžu s klidem na srdci říct, že by s těmito věcmi nikoho dobře nenalíčil ani profesionál, natož vy jako laik sama sebe.

Existují nejrůznější druhy štětců rozmanitých velikostí a různých materiálů. K líčení jsou nejvhodnější pravé vlasové štětce. Jsou vyráběny především z chlupů poníků, koz, norků a kun. Je celkem normální, když z nového štětce vypadne pár chlupů. Žádný strach, po pár použití to přestane. Kromě štětců jsou pro perfektní make-up potřebné také houbičky, řasenky a kartáčky na obočí.

ŠTĚTEC NA PUDR

ŠTĚTEC NA PUDR

Tento štětec je největší ze všech štětců. Vybírejte si nejlépe takový, který je na konci trochu zakulacený a je určen k nanášení sypkého, ale i kompaktního pudru.

ŠTĚTEC NA RŮŽ (TVÁŘENKY)

ŠTĚTEC NA RŮŽ (TVÁŘENKY)

Tento štětec vypadá podobně jako štětec na pudr, ale je podstatně menší. Na konci je také lehce zakulacený a tak se s ním může dobře stínovat.

ŠTĚTEC NA LÍČENÍ OČÍ

ŠTĚTEC NA LÍČENÍ OČÍ

K líčení očí si můžete vybrat velké množství štětců. Na obrázku uvidíte pouze určitý typ. Při nanášení stínů poznáte opravdu velký rozdíl mezi neprofesionálním a profesionálním štětcem. Kvalitní štětce vám velmi usnadní práci. Dobré jsou pevné štětce, které umožní nanášet silnější vrstvu stínu. Stejně tak jsou dobré kulaté štětce. Pokud dáváte přednost houbičkám, dbejte na to, aby měla pevné a dlouhé držadlo a při nanášení se příliš neohýbala.

ŠTĚTEC NA OBOČÍ

ŠTĚTEC NA OBOČÍ

Šikmý štětec můžete velmi dobře využít při korigování obočí pudrem. Rovněž je ideální k vystínování očí. Hřebínek a kartáče je také vhodný k eventuelnímu rozetření korekturní barvy.

POLŠTÁŘEK NA PUDR

POLŠTÁŘEK NA PUDR

K pudrování můžete použít také polštářky, které lehce položíte n apudr, aby na něm ulpěla zrnka, a snadno je pak přenesete na obličej.

ŠTĚTEČEK NA OČNÍ LINKY

ŠTĚTEČEK NA OČNÍ LINKY

Tento štěteček je nejjemnější a nejmenší ze všech kosmetických štětců. Je určen k nanášení očních linek a je také vhodný k překrytí drobných nerovností.

ŠTĚTEC NA RTY

ŠTĚTEC NA RTY

Měl by být spíše pevnější a placatější.  Tento štětec se dá použít i ke krytí nesrovnalostí.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 118892
Měsíc: 1334
Den: 51